ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

5 Adımda Buzdolabı Seçimi

Buzdolabı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 

Her evin ihtiyacı olan buzdolapları, yaz-kış mevsimi boyunca dilediğiniz besini tüketmenize olanak sağlıyor. Sizler için hazırladığımız bu rehber, Arçelik Buzdolabı seçiminizi daha sağlıklı bir şekilde yapmanıza olanak sağlayacak. 
 

1. Buzdolabı Tipi

Seçiminizin temel faktörlerinden biri olan buzdolabı tipleri, mutfağınızın kullanım alanına göre şekillenmektedir. Arçelik Dondurucu Altta, Dondurucu Üstte, Gardırop, Ankastre ve Tezgah altı gibi tiplere sahip buzdolapları, en uygun seçimi yapmanız için geliştirilmiştir. 
 

2. Kapasite ve Boyut

Kapasite ve boyut tercihinde ölçü almanız gereken şey, evinizde yaşayan kişi sayısıdır. Litre bazlı olarak üretilen buzdolapları, kapasiteleri ile ihtiyacınızı karşılamalıdır. Sık sık alışveriş yapanlar ve küçük aileler 500 litre ve altındaki ürünleri tercih edebilir. Kalabalık aileler ve tek seferde çok alışveriş yapanlar ise 500 litre ve üzerindeki modelleri tercih etmelidir. Seçeceğiniz buzdolabının genişlik ölçülerini de mutfağınıza göre yapmanız gerekir. Küçük mutfaklar için genişlik 60 cm ve altı, Standart mutfaklar için 70 cm ve büyük mutfaklar için 74 cm ve üzeri modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca buzdolabı ile duvar arasında minimum 2 cm boşluk bulunmalıdır. 
 

3. Enerji Tüketimi

Enerji tasarruflu Arçelik Buzdolabı çeşitleri cebinizde kalan parayı ve doğayı korumaktadır. Bu yüzden her zaman tercihiniz maksimum enerji verimliliği sunan ürünler olmalıdır. Hem doğayı hem cebinizi koruyacak bu özellikler, sürekli olarak çalışan bir beyaz eşya için oldukça önemlidir. 
 

4. Tazelik

Buzdolabında sakladığınız tüm ürünleri ilk günkü gibi taptaze uzun süre tutmaya ne dersiniz? Elbette bu soruya cevabınız evet olacaktır. Arçelik Buzdolapları ile uzun süre taze besinler sizi bekliyor… Full fresh+ teknolojisine sahip buzdolapları ile sebze meyvelerinizi uzun süre taptaze tutabilirsiniz. Mavi ışık teknolojisini barındıran modeller ile dalından koparılmış gibi taze doğal ürünleri saklayabilirsiniz. 
 

5. Teknolojik Özellikler

Yaşamınızı kolaylaştıracak teknolojik özelliklere sahip buzdolabı modelleri, yenilikçi tasarımlarla sizi bekliyor. İki yönde hava üfleme özelliğine sahip Cool Plus teknolojisine sahip Arçelik Buzdolabı Modelleri ile dondurucudaki besinleriniz her zaman nemli ve serin kalır. Koku önleme sistemi ile buzdolabı kokularını %90’a kadar engelleyebilirsiniz.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...