ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir?

Tarih: 02.01.2023 12:43
Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir?
Düzenli ve gerektiği gibi gerçekleştirilen temizlik, cihazın yüksek performans göstermeye devam etmesini sağlar.

Elektrikli Süpürge Temizliğini Önemseyin

 

Kullandığınız elektrikli süpürgenin yüksek performansla çalışmaya devam etmesi, periyodik olarak temizlenmesiyle mümkün. Düzenli ve gerektiği gibi temizlenmeyen cihazların emiş gücü düşecektir.

Peki, Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir?

 

 

Tozun Toplandığı Bölümün Temizliği

 

Tozun toplandığı bölümün türüne göre elektrikli süpürgeler, toz torbalı ve toz torbasız şeklinde sınıflandırılabilir.

Toz torbalı elektrikli süpürgelerde, torba doldukça yenisi ile değiştirilmeli. Kullanacağınız yeni torbanın, cihaza uyumlu olmasına dikkat edin. Toz torbasız elektrikli süpürgelerde ise toz haznesi, doldukça boşaltılmalı. Toz torbalı cihazlara yeni toz torbasını takarken ya da diğer tür cihazlarda boşalttığınız toz haznesini yerine takarken, ilgili bölümün yerine tam olarak oturduğundan emin olun. Aksi halde, çalışma sırasında elektrikli süpürgenin motoru zarar görecektir.

 

 

Süpürge Filtresinin Temizliği

 

Filtrenin temiz tutulması, cihazın performansını doğrudan etkiler.

Elektrikli süpürge filtresinin temizliğini yapmadan önce, filtrenin türünü ve özelliklerini öğrenmelisiniz. Bazı filtreler yıkanabilir özellik göstermezken, bazılarının yıkanmasında sakınca yoktur.

Yıkanabilir filtreleri musluk altında temizleyebilirsiniz. Çok sıcak su filtreye zarar vereceğinden, kullandığınız suyun soğuk olmasına özen gösterin. Sert kimyasallar da filtre yapısına zarar verecektir. Su tek başına temizlikte yeterli olduğundan, riske girmemek için herhangi bir kimyasalı temizlikte kullanmayabilirsiniz. Yıkadığınız filtreyi yerine yakmak için tamamen kurumasını bekleyin ve cihazı kesinlikle filtresiz çalıştırmayın.

Yıkanabilir olmayan filtreleri ise yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz. Çöp kovasının kenarına vurarak da bu tür filtreleri tozdan arındırmanız mümkün, fakat bunu yaparken sert hareketlerden kaçının.

 

 

Emici Başlığın Temizliği

 

Uç kısmına dolanan saç telleri ve iplikler, emici başlık temizliğinde sık karşılaşılan sorunlardan. Bunların kolay şekilde temizlenmesi için, birikmemesine özen gösterin. İdeal olanı, her kullanımdan sonra emici başlığın saç tellerinden arındırılması.

Elinizi kullanarak temizleyemeyeceğiniz kadar sık şekilde dolanmış saç teli söz konusuysa, makas kullanarak temizliği gerçekleştirin.

 

 

Yardımcı Aparatların Temizliği

 

 

Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir sorusu, yardımcı aparatların temizliğini de ilgilendirmekte.

Süpürge uçlarını nemli bezle silerek temizleyebilirsiniz. Yıkanmaya uygunlarsa akan su altında yıkamanız da mümkün.  

Tüm bu detayların yanı sıra, cihazın kullanım kılavuzunu mutlaka okuyun. Cihaza özel temizlik şartlarını ancak, kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...