ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Hangi Televizyonu Almalı?

Tarih: 02.01.2023 12:41
Hangi Televizyonu Almalı?
Yüksek bir seyir kalitesi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Alternatifler Arasında Seçim Nasıl Yapılır?

 

Televizyon satın alırken, temel özellikleri ve daha iyi bir seyir sunacak ekstra özellikleri beraber değerlendirmelisiniz. Peki, yüksek bir seyir kalitesi için Hangi Televizyonu Almalı? Değerlendirilecek temel özellikler ve günümüzün yeni teknolojileri neler?

 

 

Hangi Çözünürlük Değeri Seçilmeli?

 

Değerlendirilecek ilk husus, görüntü kalitesi. Bu konuda sağlıklı bir seçim için "piksel” ve "çözünürlük” kavramlarının anlamları ve çözünürlük değeri ile ekran boyutu arasındaki ilişkinin bilinmesi gerekiyor.

Piksel, ekrandaki görüntüyü meydana getiren en küçük birimdir. Görüntünün ne kadar piksel içerdiği ise çözünürlük kavramıyla ifade edilir. Yüksek çözünürlük değeri, detayları belirgin bir görüntü anlamına gelmektedir.

Ekran boyutu, hangi çözünürlük değerinin uygun bir seçim olduğunu belirler. Genel olarak, ekran boyutu büyüdükçe çözünürlüğün artması gerek demek mümkün. Full HD çözünürlük, 32 inç ve 49 inç arasındaki ekranlar için yeterlidir. Daha büyük ekranlarda ise Ultra HD (4K) çözünürlük, yüksek oranda kaliteli görüntü sağlayabilir.

 

 

Ses Kalitesi de Önemli

 

Televizyonlarda yaygın satın alma hatalarından biri, yalnızca görüntü kalitesinin değerlendirilmesi, ses konusuna yeterince önem verilmemesi. Oysa seyir deneyimi üzerinde görüntü kadar, sesin de etkisi vardır.

Ses kalitesi konusunda, gelişmiş teknolojileri takip edin. Arçelik televizyonlardaki Surround Ses Teknolojisi, bunlardan biri. Sistemde, gelişmiş dâhili hoparlörler mevcuttur. Bunlar, elde edilen sesi çok boyutlu yapar.

 

 

Daha Fazlası İçin Üstün Teknolojiler

 

 

Hangi Televizyonu Almalı sorusuyla beraber, ayrıcalıklı teknik özellikleri de gündeminize alın.

Beklentileri değiştiren Arçelik televizyonlar, üstün teknolojilerle karşımıza çıkıyor. Yüksek oranda kontrast ve kusursuz netlikte görüntü için HDR Teknolojisi iş başında. Ultra HD çözünürlük yani 4K çözünürlük, standart ekranlardan fazlasını sunuyor. Bu çözünürlük değeri, standart HD ekranlardakinden 4 kat daha çok piksel içerir.

En iyisinin peşinde olmaktan çekinmeyin. Micro Dimming, Video Perfection Engine ve Wide Color Gamut teknolojileri, en iyisi için geliştirildi. Karanlık sahnelerdeki ayrıntı kaybını önlemek için Micro Dimming Teknolojisinden yardım alabilirsiniz. Video Perfection Engine Teknolojisi, hareketli sahnelerdeki netlik kaybı ve atlama problemini ortadan kaldırır, bu sayede akıcı bir seyir deneyimi ortaya çıkarır. Wide Color Gamut Teknolojisi ise, sunduğu sonsuz sayıda renk ve ara tonla, ekrandaki renkleri realiteye uyumlar.

 

 

 

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...