ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tarih: 02.01.2023 13:46
Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Çamaşır makinelerinin tamamlayıcısı konumundaki kurutma makineleri, her geçen gün daha fazla evde kendine yer buluyor. Peki, Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Alternatifleri Değerlendirirken Bunlara Dikkat Edin

 

Çamaşır makinelerinin tamamlayıcısı konumundaki kurutma makineleri, çamaşır kurutmanın hızlı ve pratik çözümü olarak her geçen gün daha fazla evde kendine yer buluyor. Satın alma aşamasında seçenekleri rasyonel şekilde değerlendirmek, kullanımı problemsiz ve verimli kılacaktır. Peki, Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

 

Hangi Tür Kurutma Makinesi?

 

Her şeyden önce cihaz türüne karar vermelisiniz. Günümüzde iki genel kurutma makinesi türü mevcut: bacalı kurutma makineleri ve yoğuşmalı kurutma makineleri. Çalışma sırasında ortaya çıkan buhar, bacalı modellerde baca vasıtasıyla dışarı atılır. Yoğuşmalı modellerde ise bu buhar, sistem tarafından sıvı hale getirilir. Bacaya gerek duymadığından yoğuşturmalı kurutma makinelerinin kurulumu, bacalı olanlara kıyasla daha kolaydır. Bu iki cihaz türü arasında tercih yapmak, cihazı nerede konumlandıracağınızı da belirleyecektir. Bacalı cihazlar ancak, evin baca bulunan kısımlarına yerleştirilebilir.

 

 

Enerji Tasarrufu

 

Yüksek çalışma performansı sergilerken mümkün olduğunca az enerji tüketen modeller, verimli çalışan modellerdir. Az enerji tüketimi bütçeniz için olduğu kadar çevre için de önem teşkil eden bir konu. Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan Arçelik kurutma makineleri hem bütçe hem de doğa için ideal seçeneklerden. Arçelik kurutma makinelerinde yer alan Isı Pompalı Kurutma Teknolojisi, içerideki havayı her seferinde tekrar ısıtmak yerine, kapalı bir sisteme hapsedip yeniden kullanarak daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

 

 

Ürün Kapasitesi

 

Cihazın bir defada kurutabileceği en fazla çamaşır ağırlığını doldurma kapasitesi olarak ifade etmek mümkün. Doldurma kapasitesi de alternatifleri değerlendirirken hesaba katmanız gereken detaylardan. Bu konuda genellikle hane içinde yaşayan kişi sayısı belirleyici olsa da ürün yorgan, battaniye gibi büyük hacimli çamaşırlar için de kullanılacaksa kalabalık olmayan evlerde de yüksek doldurma kapasitesine sahip modelleri seçmek mantıklı olacaktır.

 

 

Üstün Teknik Özellikler

 

 

"Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” sorusunun cevabı beklentilerinize göre farklı ayrıntılar içerecektir. Ayrıcalıklı kullanım deneyimi için, üstün teknik özelliklerin varlığını gözetmenizde fayda var.

 

Arçelik kurutma makinesi modellerinde bulunan Woolmark programı hassas yıkama gerektiren yünlüler için geliştirilmiştir. Hassas tambur hareketleri ve çamaşıra zarar vermeyecek ideal sıcaklık derecesi sunan bu program, yün konusunda uluslararası bir otorite olan Woolmark Company tarafından onaylıdır.

 

Bir diğer üstün teknoloji olan ProScent Teknolojisi ise çamaşırlar üzerinde güneşli açık bir alanda kurutulmuş etkisi yaratır. Bu sistemde makineye harici olarak yerleştirilen ve farklı koku seçeneklerine sahip koku kapsüllerinin üzerinden geçen kurutma havası, kokuların çamaşıra sinmesini sağlar.

Çamaşır makinesinin üzerine koyacağınız kurutma makineleri, yer konusunda da sizi meraklandırmasın. Küçük metrekareli banyolara dahi sığabilecek tüm modelleri Beyazesyafirsati.com'da bulabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...