ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Led Tv Nedir?

Tarih: 02.01.2023 12:31
Led Tv Nedir?
Onlar günümüzün en çok tercih edilen televizyon çeşitlerinden. Led teknolojisine sahip televizyonların avantajlarını yakından inceleyim.

LED Teknolojisi Televizyonlarda

 

Modern aydınlatma sistemleri Led teknolojisinin hâkimiyeti altına girdi demek yanlış olmayacaktır. Bugün mekânlarda ana aydınlatmadan, dekoratif amaçlı aydınlatmaya, onu her yerde görmek mümkün.

Televizyon ekranları da Led teknolojisiyle niteliği değişen alanlardan. Led televizyonlar günümüzde yaygın şekilde kullanılmakta. Peki, Led Tv Nedir ve hangi avantajları sunar?

Led televizyonlar esasında, standart LCD televizyonların Ledli aydınlatma kullanılarak geliştirilmiş versiyonudur. LCD ekranlar, sıvı kristal hücreyle dolu iki kat polarize camdan üretilir. Standart LCD ekranlarda soğuk katot floresan lambalar arka aydınlatmada kullanılır. LED televizyonlarda ise arka aydınlatama Ledli sistemle yapılır.

 

 

LED Televizyonların Avantajları Neler?

 

Arka aydınlatmada Led aydınlatmanın yer alması, kesinlikle basit bir detay değil. Bu fark, ürüne önemli özellikler katmakta. Düşük enerji tüketimi, uzun kullanım ömrü, ortam şartlarına daha iyi uyum, hafif tasarım ve kaliteli seyir deneyimi, bu avantajlardan sadece bazıları.

Led teknolojisini tüketiciler nazarında cazip kılan avantajların başında, yüksek enerji tasarrufu sağlaması geliyor. Led televizyonlar, plazma televizyonlar ve standart LCD televizyonlardan daha az enerji tüketerek çalışır. Bu çeşitlere kıyasla Led televizyonların %40 oranında daha fazla tasarruf sağladığı söylenebilir.

Led aydınlatma sistemine sahip araçlar, geleneksel aydınlatma araçlarından çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu özellik, Led televizyonlarda da gözleniyor. Olumsuz etki meydana getirecek herhangi bir unsur söz konusu olmadığı takdirde, Led televizyonunuzu uzun süre sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Led televizyonlar, düşük ve yüksek sıcaklık seviyelerinde daha uzun süre performans gösterebilecek niteliktedir. Bu, cihaz ömrünün uzun olmasındaki etkenlerden bir diğeri olarak değerlendirilebilir. Kullanışlılık sadece olumsuz ortam şartlarına dayanıklılıkla sağlanmıyor. İnce ve hafif tasarım da Led televizyonlarda kullanışlılığı arttıran özelliklerden.

Arka planında Led aydınlatmanın kullanıldığı ekranlar, ışığı daha az yansıtır. Bu da satın alma tercihini etkileyen unsurlar arasında gelmekte. Işığın ekran üzerinden az yansıma yapması, televizyonun yerleştirileceği yer konusunda kullanıcıya daha geniş bir özgürlük alanı sağlıyor.

 

 

Led TV’lerde Arçelik Güvencesi

 

Televizyonlarda LED teknolojisinden gerçekten yararlanabilmek için kaliteli seçenekleri tercih etmelisiniz.

Geleceğin teknolojisini bugüne getiren Arçelik, Led televizyonlarda da en iyi alternatifleri sunuyor. Arçelik Led Tv çeşitlerini online mağazamızdan inceleyebilir, Arçelik Led Tv Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...