ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Nasıl Derin Dondurucu Alınmalı?

Tarih: 02.01.2023 12:44
Nasıl Derin Dondurucu Alınmalı?
Satın alma aşamasında bazı noktalara dikkat etmeniz, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak ürünü seçebilmenizi sağlayacaktır.

Dondurucu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Buzdolabındaki dondurucu bölmesinin hacim açısından yetersiz kaldığı durumlarda devreye derin dondurucular giriyor. Yılın diğer dönemlerine gıda saklamak ya da Kurban Bayramı dolayısıyla saklanması gereken fazla miktarda etin gündeme gelmesi gibi özel koşullar söz konusu olduğunda, derin dondurucu kullanımı kaçınılmaz.

İhtiyaçlarınızın tam olarak karşılanması için, derin dondurucu satın alırken bazı önemli noktalara azami derecede dikkat etmelisiniz. Peki, Nasıl Derin Dondurucu Almalı? İşte, derin dondurucu seçiminde göz önüne almanız gerekenler!

 

 

Cihaz Tipine Karar Verin

 

Gündeme gelecek ilk konu, hangi derin dondurucu tipini seçeceğinizdir. Sandık tip ve çekmeceli tip olmak üzere iki farklı derin dondurucu tipi mevcut. Çekmeceli derin dondurucular, cihaza göre değişen sayıda çekmece içerir. Çekmecelerin varlığı sebebiyle bunlarda gıdaya erişim kolaydır. Bunlar, gıda güvenliği için et, tavuk, balık gibi yiyeceklerin birbirine temas etmeden saklanmasını mümkün kılar.

Sandık tip derin dondurucular ise klasik derin dondurucu tipidir. Bunların kapakları üstte konumlanır ve yatay forma sahiptirler. Bu form sayesinde, çekmeceli tiplere kıyasla daha geniş bir depolama alanı sunarlar. Bununla birlikte, yiyeceklere erişim, çekmeceli tiplerde olduğu kadar kolay olmayabilir. Cihazın en alt bölgesinde kalan gıdaları çıkarmak için, üstteki yiyeceklerin de çıkarılması gerekebilir.

 

 

Yüksek Enerji Tasarrufuna Özen Gösterin

 

Günümüz teknolojileri eskiye göre çok daha fazla enerji tasarrufunu olanaklı hale getirmekte. Dolayısıyla, daha az enerji tüketerek daha yüksek performans gösteren cihazlara yönelin. Unutmayın, enerji tasarrufu yalnızca bütçeniz için değil, ekosistemin dengesi için de önem teşkil eden bir konu.

 

 

Üstün Teknolojilerin İzini Sürün

 

 

Nasıl Derin Dondurucu Almalı sorusu, konuyla ilgili son teknolojik gelişmelerin de göz önüne alınmasını gerektirmekte. Gerçekten memnun eden bir kullanım deneyimi için, daha fazlasını sunan teknolojileri araştırın.

Arçelik derin dondurucular, ileri teknolojiyi evlere getiren sistemlerle donatılmakta. Prosmart Inverter Kompresör bunlardan biri. Bu özel kompsresör, sıcaklık dalgalanmalarını en aza indirip, devir değişimlerini ideal şekilde düzenleyerek daha az enerji harcar. Az olan enerji tüketimine karşılık, etkin bir soğutma söz konusudur. Prosmart Inverter Kompresör ayrıca, diğer kompresörlere göre dört kat daha sessiz çalışır.

Cool Control Bölmesi de ayrıcalıklı Arçelik teknolojilerinden. Bu bölme ihtiyacınıza göre, soğutucu ya da dondurucu olarak işlev görebilir.

 

 

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...