ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Öğrenci Evi Kuracaklara Tavsiyeler

Tarih: 02.01.2023 13:37
Öğrenci Evi Kuracaklara Tavsiyeler
Üniversite hayatı sadece seçtiğin alanla ilgili teknik bilgi edinmeyi değil, hayatı tanımayı ve ona hazırlanmayı da içerir. Aileden ayrı eve çıkmak, sürecin bir parçası.

Sorumluluk Alma Zamanı Geldi

 

E, artık bir yetişkinsin. Buna bağlı olarak sorumlulukların da artıyor. Üniversite hayatı için şehir dışını seçip, ailenin koruyucu kanatlarından uzaklaşmak, yetişkin hayatına hazırlıkta adeta "hızlandırılmış kurs” niteliğinde.

Tüm bunlar korkutucu mu? Aslında hayır. Sorumlulukların artması özgürlüğün de artması anlamına geliyor, bunu unutma. Bundan sonra gündemine gelecek konularda nasıl davranman gerektiği konusunda büyüklerin tavsiyelerini ve kendi iç sesini dinlemen yeterli.

Gündemine gelecek ilk konulardan biri ev kurmak. Öğrenci evi kurarken aklında bulundurman gereken bazı detaylar var.

 

 

Bütçe Planı Kulağa Sıkıcı mı Geliyor?

 

Muhtemelen daha önce böyle şeylerle sen ilgilenmedin ama madem artık kendi ayakların üzerinde duracaksın, bütçe planı nedir, nasıl yapılır öğrenmen gerekiyor.

Bütçe planı, harcamalarını kontrol altına almanı, neler yapabileceğini, neler yapamayacağını görmeni sağlar. Planı yaparken hiçbir detayı atlamamalı, gerçekçi davranmalısın. Bu, planın kâğıt üstünde kalmayıp, uygulanabilmesi için gerekli.

Öncelikle, aciliyeti olan eşyaları belirle. Bunlar için ne kadar bütçe ayırabileceğini sapta. Ardından bunları en ekonomik şekilde nasıl temin edebileceğini araştır ve araştırma sonuçlarına göre planı şekillendir. Bu noktada paketler, yardımına koşabilir. Mobilya paketi ve Beyaz Eşya Paketi Ucuzyolla eşya temininde gündeme gelebilecek alternatifler.

 

 

Acil İhtiyaçlara Öncelik Tanı

 

"Artık kendi evim var! Evimi istediğim gibi dekore edebilirim.” coşkusunu yaşamak için ilk zamanlar biraz erken olabilir. Özellikle bütçen kısıtlıysa, kendi beğenilerini yansıtan ve işlevsel değil, dekoratif olan ürünleri ertelemek durumunda kalabilirsin. Öncelikle evi, içinde yaşanabilir bir ortam haline getiren ihtiyaçlar karşılanmalı. Beyaz eşya, mobilya ve küçük ev aletleri listede ilk üçte yer almakta.

 

 

Masrafları Düşürürken Kaliteyi de Düşürme

 

Unutma, kalitesiz ürünler satın alma aşamasında cazip gelse de uzun vadede daha çok masrafa neden olacaktır. Bunlar kısa sürede işlev göremez hale gelip, yeni ürün alımını zorunlu kılabilir. Üstelik düşük performans, ihtiyaç ve beklentilerini de karşılamayacaktır.

Masrafları düşürmenin tek yolu düşük kalitedeki ürünlere yönelmek değil. Kampanya fırsatlarını takip etmeye özen gösterebilirsin.

 

 

Beyaz Eşya Fırsatı Gençlerin Yanında

 

Uygun fiyatlı Beyaz Eşya Paketi Arçelik ayrıcalığı da taşıyorsa, bir öğrenci evi için en ideal seçenek haline geliyor. Arçelik Üniversiteli Paketi ile Beyaz Eşya Fırsatı, gençlere gereksinim duydukları desteği sağlıyor. Paket, Arçelik 454270 MB No Frost buzdolabı, 7103 YD 7 kg çamaşır makinesi ve 6233 bulaşık makinesi içermektedir.

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...