ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Su Sebiliniz Yeterince Temiz mi?

Tarih: 02.01.2023 13:40
Su Sebiliniz Yeterince Temiz mi?
Uygun sıklıkta uygun bakım, içtiğiniz suyun sağlık konusunda risk oluşturmaması için son derece önemli.

Su Sebili Temizliğini Aksatmayın

 

Pratik şekilde sıcak ve soğuk su elde etmek harika, fakat sebilin iç sistemi temiz değilse, elde ettiğiniz bu faydanın bir anlamı kalmayacaktır. İçtiğiniz suyun güvenilirliğinden emin olmak için önce, sebilin temizliğinden emin olmanız gerekiyor.

Peki, Su Sebili Temizlemeişlemi nasıl yapılır?

 

 

Su Sebilini Kendiniz Temizleyebilirsiniz

 

Sebil temizliğini siz yapacaksanız sert kimyasal kullanmaktan kesinlikle kaçınmanız gerekiyor. Cihazın iç kısmına temas edecek bu maddeler, bu kısımlara elinizle erişemeyeceğiniz için, ardında kalıntı bırakacak, gereği gibi temizlenemeyecektir. Bu ise sebilden akan suya kimyasal madde bulaşmasına yol açar.

Cihazı kolayca bulabileceğiniz araçlar ve basit metotlarla kendiniz temizleyebilirsiniz. Bunun için piyasada su sebili temizliğine özel olarak geliştirilmiş ürünler mevcut. Kaliteli sebil temizleyicileri, güvenli ve etkili bir temizlik gerçekleştirecektir. Bunları yedek parça sağlayıcılarından temin edebilirsiniz. Büyük marketlerde de bu tür ürünler bulmanız mümkün.

Sirke de sebili dezenfekte etmekte yararlanabileceğiniz araçlardan. Sirkenin asidik yapısı etkin bir temizlik sağlarken, doğal oluşu, sağlık konusunda herhangi bir tehlikenin meydana gelmesini önler. Sebili sirkeyle temizlemek için, damacananın yarısından fazlasını suyla, kalan yaklaşık üçte birlik kısmı da sirkeyle doldurun. Damacanayı sebile yerleştirin ve cihaz çalışır haldeyken her iki musluğu açın. Böylece sirkeli su, iç sistemin tamamına ulaşacaktır. Cihazı bu halde birkaç saat bırakın. Yeterince bekledikten sonra duru su sirkülasyonuyla sebilin içini sirkeden arındırın.

 

 

Sebil Temizliği İçin Profesyonel Yardım Alabilirsiniz

 

Daha etkin sonuçlar için temizlik işlemini teknik ekipler gerçekleştirebilir. Uzman firmalar, sebil dezenfeksiyonunda genellikle ozon gazı kullanmaktadır. Ozon, güçlü bir dezenfektan olduğu ve görevini yerine getirdikten sonra geride kalıntı bırakmadığı için, sebil temizliğinde son derece ideal bir madde. Ozon gazının yanı sıra, basınçlı sıcak buhar da kullanılabilmekte.

 

 

Temizliği Periyodik Olarak Gerçekleştirin

 

Güvenli kullanım için cihaz yeterli sıklıkta dezenfekte edilmeli. En az üç ayda bir profesyonel bakım gerekmekte.

 

 

Güvenli Kullanım İçin Temizlik Yeterli Değil

 

Temizlik konusundan önce, satın alma aşamasında ürün seçerken dikkatli olmanız gerekiyor, zira üretiminde yer alan materyalleri ve çalışma sistemi sağlık açısından sakıncalı ürünlerin kullanımında temizlik, tek başına hiçbir anlam ifade etmemekte.

Pratik kullanımı sağlık için risk taşımayan üretimle bir araya getiren Arçelik Su Sebili çeşitlerini online mağazamızdan inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...