ucretsizkargoiconTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
mobilucretsizkargoTÜM TÜRKİYE’YE ÜCRETSİZ KARGO
sidebaricon

Isıtıcı Seçerken Bunlar Aklınızda Olsun

Tarih: 02.01.2023 12:32
Isıtıcı Seçerken Bunlar Aklınızda Olsun
Yeterli ısınmayı ekonomik olarak sağlamak için elektrikli ısıtıcı seçiminde bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Verimli Isınma, Doğru Cihaz Seçimiyle Mümkün

 

Yerleşik bir ısınma mekanizmasının olmadığı alanlarda ya da bu sistemin kullanılmadığı durumlarda, devreye, elektrikli ısıtıcılar giriyor.

Yeterli şekilde ısınmayı ekonomik olarak sağlamak için elektrikli ısıtıcı seçiminde dikkatli olmak gerek. Peki, ısıtıcı seçerken nelere dikkat edilmeli?

 

 

Cihaz Türlerini Tanıyın

 

Doğru seçim için her şeyden önce cihaz türlerinden haberdar olmalı ve her bir türü yeterince tanımalısınız.

Cihazın kullanılacağı alanın hacmine ve kullanım amacına göre tercihiniz şekillenecektir. Bazı elektrikli ısıtıcılar ana ısınma aracı olarak da kullanılabilir, bazılarını ise sadece yardımcı ısıtma aracı olarak kullanabilirsiniz.

Infrared ısıtıcılar ve seramik ısıtıcılar, sadece belli bir bölgeyi, kısa süreliğine ısıtmada işlev görür. Bunlar belli bir alana odaklanır, ısıyı doğrudan bu alana gönderir. Seramik ısıtıcılar direnç aracılığıyla ısınan seramik fardan enerji yayarak çalışmaktadır. Infrared ısıtıcılar ise ısıyı ışık yoluyla yayar.

Yağlı radyatörler ve konvektörler ise geniş bir mekânın tamamında uzun süreli ısınma amaçlanıyorsa tercih edilebilir. Yağlı radyatörde cihaz içinde bulunan yağ, elektrik enerjisiyle ısınır. Bunlar, ısınan yağın enerjisiyle ortamı ısıtır. Konvektör ısıtıcı ise, doğal hava akımıyla cihaz içine giren soğuk havanın cihaz içinde ısınıp dışarı çıkması ve alana yayılmasıyla ısınma sağlamaktadır.

Farklı gereksinimleri tam anlamıyla karşılamak üzere geliştirilen Arçelik Flavel Soba çeşitleri arasında Flavel konvektör ısıtıcılar, yağlı radyatörler, seramik ısıtıcılar ve infrared ısıtıcıları bulabilirsiniz. Bunlar, amacı verimli ısınma olanlar için ideal alternatiflerdir.

Isınma sağlayan bu cihazlar arasında seçim yaparken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli konu, hiçbirinin diğerinden daha iyi ya da kötü olmadığı. Her biri için kendine özgü nitelikler ve özellikler söz konusudur. Bunlar içinde tercih yaparken size özel ihtiyaç ve beklentilerinizi rehber olarak almalısınız.

 

 

Düşük Enerji Tüketimi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Isınma ihtiyacını verimli şekilde karşılamayı, cihaz seçiminde öncelikli hale getirebilirsiniz. Bu hem bütçeniz hem de ekosistemin dengesi için yapacağınız en önemli şeylerden biri.

Peki, verimli ısınma tam olarak nedir?

Verimli ısınma, ihtiyaçları karşılayacak nitelikteki ısınmanın, düşük enerji tüketimiyle gerçekleşmesi olarak tanımlanabilir. Isınma ihtiyacını verimli şekilde karşılayabilmek için ısıtıcı seçiminde ve kullanımında bilinçli olmalısınız. Cihazı satın alma aşamasında tercihinizi az enerji tüketen modellerden yana yapmanızda fayda var.

Seçtiğiniz cihazı amacı dışında kullanmamaya da dikkat edin. Örneğin, infrared ısıtıcılar, yalnızca odaklanılan alanı ısıtır. Bunlarla geniş bir mekânı uzun süre ısıtmaya çalışmak, yüksek enerji tüketimine neden olacaktır.

 

 

Tercihinizi Kaliteden Yana Yapın

 

Akıllıca bir seçim, kış soğuğunu hayatı zorlaştıran bir etmen olmaktan çıkaracaktır. Arçelik Flavel soba çeşitlerini online mağazamızdan inceleyebilir, Flavel Isıtıcı Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...